ד"ר אלעד קלעי


פסיכולוג, יועץ ארגוני ומנחה קבוצות מוסמך. עוסק בפיתוח מנהלים ופיתוח ארגוני על פי המודל של מנהיגות אותנטית, מרצה בתחום מנהיגות והתנהגות ארגונית, ומנחה קורסים להנחיית קבוצות. בעל ניסיון של חמש עשרה שנים בהנחיית קבוצות, פיתוח מנהלים ופיתוח ארגוני. דוקטורנט בכלכלה ומנהל עסקים בתחום של פיתוח מנהיגות אותנטית.

 

בעבודה שלי עם ארגונים בכלל ומנהלים בפרט אני שם דגש על העקרונות של מנהיגות אותנטית בכל הרבדים הארגוניים. כאשר הדרג הניהולי פועל בהלימה עם החזון והערכים של הארגון, מתוך מקום של שקיפות, יושרה ודוגמא אישית, הוא מייצר מחויבות אמיתית, מעורבות ותחושת משמעות אצל העובדים, שמובילות להצלחות והישגים הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית.

 

מהי מנהיגות אותנטית?


"מנהיגים אותנטיים הם אנשים אמיתיים, הכנים עם עצמם ועם מה שהם מאמינים בו, ויוצרים אמון ומערכות יחסים אמיתיות עם אחרים. מכיוון שאנשים נותנים בהם אמון, הם מסוגלים להניע אותם לרמות גבוהות של ביצועים."

 

(ביל ג'ורג', True North)


היום יותר מתמיד כולנו מחפשים מנהיגים אמיתיים, כנים, ערכיים ומוסריים, שמבצעים את מה שהם אומרים וחושבים, ולא חוששים לחשוף את רגשותיהם ולהודות בטעויות. צורך זה הוביל חוקרי מנהיגות בעת האחרונה להצביע על סגנון מנהיגות אפקטיבי הנקרא מנהיגות אותנטית. מחקרים שנעשו בתחום פורץ דרך זה הראו שככל שהמנהיג אותנטי יותר, כך המונהגים שלו מחויבים יותר לארגון, שבעי רצון מהעבודה, חשים מועצמים, מרגישים אמון כלפי המנהיג, נוטים פחות לעזוב והביצועים שלהם גבוהים יותר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(מבוסס על מודל מנהיגות אותנטית של וולומבווה, אבוליו, גרדנר, וורנסינג ופטרסון, 2008) 

 

מנהל שמיישם את העקרונות של המנהיגות האותנטית, הוא מנהל שיוצר מערכות יחסים ארוכות טווח, המבוססות על אמון והעצמה; מנהל שהעובדים שלו מגויסים למשימות גם בעתות משבר; מנהל שאפשר לסמוך על המילה שלו; מנהל שיודע לאזן בין הצרכים של הארגון לצרכים של העובדים; מנהל שיודע להיות בו בזמן גם אפקטיבי וגם 'בן אדם'.

 

לפני מספר שנים התקבלה החלטה בחברת ג'נרל מוטורס לסגור את אחד המפעלים. ההנהלה הודיעה למנהל, שההחלטה סופית והוא אינו יכול לשנות אותה. המנהל פנה לעובדים בקריאה נרגשת ואמר להם: "אין לנו יכולת לשנות את החלטת ההנהלה, אבל אנחנו יכולים לגרום להם להרגיש שהם קיבלו החלטה מטופשת, כי הם עומדים לסגור את המפעל המצליח ביותר בג'נרל מוטורס". עובדי המפעל התייצבו מאחורי המנהל, התגייסו למשימה, והשקיעו את כל מרצם להשגת המטרה. כעבור שנתיים, המפעל צמצם בצורה משמעותית את הוצאותיו והגדיל באופן דרמטי את הרווחיות שלו. בעקבות זאת, ההנהלה החליטה לבטל את ההחלטה ולא סגרה את המפעל. 

 

זוהי דוגמא למנהיג אותנטי שידע להפוך משבר להזדמנות. בזכות מערכת היחסים המבוססת על אמון וכנות שהוא בנה עם העובדים לאורך השנים, המנהל הצליח לרתום אותם כדי להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי...

 

(מתוך אבוליו ולוטאנס -The High Impact Leader )

 

מחזון

לתוצאות

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

ד"ר אלעד קלעי - פיתוח מנהיגות אותנטית, יעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים   |   elad.kalay@gmail.com   |    050-6716839

שלח

שדה חובה

Thank You!

The form has been successfully sent.

שדה חובה

שדה חובה

אבקש לקבל ניוזלטר עם טיפים, מאמרים ותכנים נוספים מעוררי השראה
אבקש לקבל מידע נוסף בנוגע לשירותים והמוצרים

אלעד קלעי

פיתוח מנהיגות אותנטית, יעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים

elad.kalay@gmail.com

050-6716839

ד"ר אלעד קלעי - פיתוח מנהיגות אותנטית

יעוץ ארגוני ופיתוח מנהלים